Wewnętrzna harmonia człowieka zarówno z sobą samym jak i z otoczeniem jest często zagrożona przez codzienny stres związany niemal ze wszystkimi dziedzinami życia.

W takiej sytuacji zastosowanie masażu dźwiękiem według metody Petera Hessa jest skuteczną metodą relaksu: w stanie odprężenia, osiągniętym poprzez wibracje dźwięku, usunięte zostają nagromadzone w codziennym stresie napięcia, blokady i uczucie niepewności. Jest to podstawa ożywienia i wzmocnienia samo-uzdrawiających zdolności organizmu.

Peter Hess opracował i rozwinął metodę masażu dźwiękiem na bazie swoich różnorodnych doświadczeń i badań prowadzonych podczas wielokrotnych pobytów w Nepalu i Tybecie oraz współpracy z prof. dr Gertem Wegnerem. Ich wspólne eksperymenty dotyczące oddziaływania tradycyjnej muzyki na psychikę i ciało człowieka stanowią podstawę metody. Podczas wieloletniej praktyki Peter Hess dostosował tę wiedzę do potrzeb ludzi zachodu.

masaż dźwiękiem w naturze_amasaż dźwiekiem w naturze2_a
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przy sprzyjającej aurze indywidualna sesja masażu dźwiękiem, może odbywać się na łonie natury, co dodatkowo ma swoje korzyści.

 

Film pokazujący jak przebiega proces powstawania misy dźwiękowej.