terapia

Terapia

Misy, gongi i dzwonki tybetańskie w pracy terapeutycznej

Masaż dźwiękiem z wykorzystaniem mis tybetańskich sprawdza się doskonale jako uzupełnienie różnych form rehabilitacji i terapii.

Biorąc przykład z terapeutów zza zachodniej granicy, gdzie wykorzystuje się tego typu instrumentarium w pracy klinicznej, hospicjach i ośrodkach rozwoju osobistego, dźwięk tybetańskich mis grających również w Polsce zaczyna być stosowany jako dodatkowe działanie wspierające proces leczenia, czy rehabilitacji.

Ponieważ jest to nie inwazyjna metoda nie wymagająca wysiłku fizycznego, korzystać z niej mogą również osoby starsze i z upośledzeniem ruchowym.

 

Terapia dźwiękiem instrumentów tybetańskich przywraca harmonie organizmu, wzmacnia witalność, odpręża i rozluźnia;

  • usuwa ból, choroby, strach, depresje, niepewność, blokady i inne problemy emocjonalne u dzieci nadpobudliwych;
  • łagodzi problemy kobiece (mięśniaki, bolesne miesiączki);
  • zwalcza migreny i bóle głowy;
  • redukuje problemy z kręgosłupem, reumatyzmem, gościec;
  • zwalcza problemy z sercem, bezsenność;
  • wspomaga procesy samouzdrawiania (np. w chorobach nowotworowych);
  • wpływa na zdolności twórcze, kreatywność, poprawia zdolność koncentracji;

 

Zajęcia z tybetańskimi misami grającymi pomagają również zarówno w integracji dowolnej grupy, jak i budowaniu wewnętrznego poczucia zaufania jednostki.

Zajęcia mają postać grupową i mogą być zarówno poświęcone szeroko pojętej terapii dla osób z różnorakimi schorzeniami i upośledzeniami, jak i mieć formę zajęć motywujących do podnoszenia efektywności pracy różnych grup biznesowych. Organizujemy takie zajęcia w Koninie oraz na terenie Wielkopolski (Kalisz, Poznań). Istnieje również możliwość dojazdu na terenie całej Polski.

Czytaj tutaj by znaleźć ofertę dotyczącą terapii dźwiękiem mis tybetańskich.

Jako przykład można obejrzeć zdjęcia ze spotkania terapeutycznego z niepełnosprawnymi osobami, które odbyło się dla Fundacji “Podaj Dalej” w Golinie (Wielkopolska) 17 grudnia 2010 roku.
Zapraszam do współpracy fundacje, stowarzyszenia.